Šiaurės Haiku

Šaldytos žuvies pristatymas į namus Vilniuje

Naujienlaiškis 2019-01-11

Šiaurės Haiku žuvies naujienos ir receptai

Žiūrėti laišką naršyklėje

Sveiki žuvies mėgėjai,
Kiek teko girdėti iš norvegų žvejų, dėl atšilimo pokyčių, žuvys kraustosi vis toliau į šiaurę, ne dėl to kad joms per karšta :). Žuvų gyvenimo ritmas tai migracija iš geros "ganyklos" kur gausu maisto į puikias vietas neršti. Prie šių žuvų ritmų taikosi ir žvejai, kurie juda paskui žuvis. Atlantinių menkių didžioji žvejyba prasideda kai vasario mėnesį, iš puikiausių "ganyklų" šiaurėje, Barenco jūroje, menkės pradeda leistis žemyn į nerštavietes. Viena tokių įžymių vietų - Lofoteno salos, kur ir prieš 1000 metų, sezono metu susirinkdavo iki 30.000 žvejų iš visų Norvegijos regionų. Vasario mėnesį iš Barenco jūros atplaukusi atlantinė Menkė turi ir savo vardą SKREI. Kai dar nebuvo modernių šaldymo technologijų, pagrindinis sugautos Menkės konservavimas buvo džiovinimas. Lofotene idealios gamtinės salygos džiovinti žuvį: pastovus gana sausas, druskų prisotintas brizas ir musių nebuvimas, žuvis buvo džiovinama atvirai. Tradiciniu būdu dalis žuvies džiovinama ir šiandien. Džiovinta menkė vadinama Bakalao, vardas duotas ispanų, nes jie buvo pagrindiniai pirkliai atplaukiantys iki pat Norvegijos šiaurės supirkti geriausios džiovintos Menkės ir patamsinę vakarinės pakrantės norvegų odą ir plaukus :). Įdomus tradicinis norvegų kūčių patiekalas "lutefisk", tai ilgai laikyta šarme žuvies filė, išvirta primena drebučius. Šios žuvies galima nusipirkti bet kuriame prekybos centre, bet pirmą kartą valgant, didelį susižavėjimą sunku pajusti :).
Silkių pagrindiniai gaudymo sezonai: lapkričio mėnuo ir vasario mėnuo, kai silkės taip pat patraukia iš šiaurės. Riebiausios silkės gaudomos lapkričio mėnesį. 
Grenlandijos Otai gaudomi netoli Grenlandijos krantų ir ne visais metų laikais.

Trupai apie tiekimą. Nauja siunta planuojama pačioje kovo pradžioje. Dabar žuvies liko nedaug ir ją pristatinėsiu iki sausio 21 d. Kokios žuvies dar liko galite sužinoti ir užsisakyti Šiaurės haiku tinklalapyje 
Naujienos pasieks asmeniškai, užsiprenumeravus naujienlaiškį Šiaurės haiku
Užuominų, ka pasigaminti  iš įvairios žuvies, galite rasti Receptų skyrelyje, kur galite palikti ir savo komentarus.

Žuvis užšaldyta iki -22-25 Co iki užsakovo vežama supakuota 5-sluoksnėje kartono dėžėje ir termoizoliaciniame konteineryje. Tagi, dar ir po to, kambario temperatūroje neatšilus išbus porą valandų. Žuvis sužvejota profesionalių Norvegijos žvejų šiaurės rytų Atlante. Žuvis dorojama, pakuojama ir šaldoma tiesiog laive, tai garantuoja kokybę.

Užsakymo kiekis:
Vilnius - 3 kg, Kaunas - 5kg (į Kauną vykstu susirinkus užsakymams, kartą per mėnesį)
Pristatymas:
Užsakymą pristatysiu tiesiai į namus ar darbo ar kitą sutartą vietą
Atsiskaitymas:
Atsiskaityti galima grynais arba kortele pristatymo metu.

Artūras

Užsisakyti žuvies

Atsisakyti naujienlaiškio    Atnaujinti prenumeratos parinktis

Kaip užsakyti žuvies? 
Naudodamiesi užsakymo forma Šiaurės haiku
Rašydami:  noriuzuvies@siaureshaiku.lt
Skambindami: +370 659 47496

Menkės džiovinimas Lofotene

bakalao.jpg

Kontaktai

Tel. +370 659 47496

El.p. arturas@siaureshaiku.lt

 

Užsakymas

Minimalus užsakymo kiekis 3kg Vilniuje, Kaune 5kg

Apmokėjimas pristatymo metu

 

Pristatymas

Nemokamas pristatymas Vilniuje, Kaune

Darbo dienomis nuo 9:00 iki 21:00